2445/​12

Josef Franz Pallenberg (f. 1882, d. 1946)

Dåhjort. Sign. Jos. Pallenberg, 1903. Skulptur af bronze. H. 26.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag på sokkel.

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

27 bud

20373 8.000 DKK
990659 7.500 DKK
8906 (Autobud) 7.000 DKK
990659 7.000 DKK
8906 6.500 DKK
1124112 (Autobud) 6.000 DKK
8906 6.000 DKK
1124112 (Autobud) 5.500 DKK
8906 5.000 DKK
1124112 (Autobud) 4.800 DKK
8906 4.600 DKK
1124112 4.400 DKK
8906 (Autobud) 4.200 DKK
1124112 4.200 DKK
8906 (Autobud) 4.000 DKK
1124112 3.800 DKK
8906 3.600 DKK
20373 3.400 DKK
8906 (Autobud) 3.200 DKK
20373 3.000 DKK
8906 (Autobud) 2.600 DKK
20373 2.500 DKK
8906 (Autobud) 2.400 DKK
20373 2.300 DKK
8906 2.200 DKK
990659 2.100 DKK
8906 2.000 DKK