1950/205
Gustav Friedrich Papperitz, stil, 19. årh.
Parti fra Albano ved Rom. Usigneret. Olie på lærred. 42×48.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1314, 2013 nr. 190.
Krakeleringer. Retoucheringer. Lærredet er dubleret. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud