2412/846
Illum Wikkelsø (f. 1919, d. 1999)
Lænestol med stel af eg, udspændt med brunt skind. Model ML 103. Udført hos Mikael Laursen. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Partineret skind med ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
17 bud