1948/470
Dansk almueskiste af originalbemalet egetræ. Dateret 1826. Bæregreb af smedejern. H. 62. L. 146. D. 60.
Brugs- og alderstegn. Slitage. Ingen nøgle.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag