1948/​470

Dansk almueskiste af originalbemalet egetræ. Dateret 1826. Bæregreb af smedejern. H. 62. L. 146. D. 60.

Brugs- og alderstegn. Slitage. Ingen nøgle.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK