1809/736
Malcolm Morley (f. London 1931, d. New York City 2018, virker i USA )
Uden titel. Usign. Komposition i fire dele. Akvarel, gouache, tusch og blyant på papir. Delene ca. 52×74, 55×76, 32×70 og 40×70. (4)
Moderne kunst og design, 27. februar 2018
Vurdering
Hammerslag