1626/​1672

Rundt serveringsfad af porcelæn, dekoreret i purpur med blomster, svungen fane. Wien. 18. årh. Diam. 37.

Skæv. Fane med hårrevne og kanthak. Ridser på spejl.

Varia, 30. juni 2016

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag