1626/1672
Rundt serveringsfad af porcelæn, dekoreret i purpur med blomster, svungen fane. Wien. 18. årh. Diam. 37.
Skæv. Fane med hårrevne og kanthak. Ridser på spejl.
Varia, 30. juni 2016
Vurdering
Hammerslag