2437/259
Modelskib af bemalet træ med sejl og rigning, på stand af bejdset træ. Medfølgende matros af bemalet komposit. 20. årh. H. 112. B. 74.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag