2418/915
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
Rundt sofabord med stamme og firpasfod af forkromet stål og top af eg. Udført hos Fritz Hansen. H. 47. Diam. 60.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag