2031/747
Lillian Binderup Jensen
Oval vase af stentøj dekoreret med grøn og brun glasur. Sign. Lililan '65. Udført og stemplet hos Saxbo, 1965. H. 13.
Insiderside med kalkrand. Lille bristet glasurbobbel hidrørende fra fremstillingen.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud