2443/​53

Engelsk 'Military chest' af mahogni i to dele med beslag og greb af messing. 19. årh. H. 100. B. 101,5. D. 49,5.

Patina. Det ene ben er løst - men den kan godt stå - skal restaureres. Ridser og mærker. Brugsslitage.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?