Foto endnu ikke klar
895/658
Manuel Marín (f. Cieza, Murcia 1942, d. 2007)
Uden titel. Stemplet M. Marín. Stående mobile i bemalet jern. H. 55. B. 65. D. 30. Unika.
Proveniens: Monika Rabassa, kunstnerens enke.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020
Vurdering
Hammerslag