2442/812
“Napoli”. Spisebord med stel af bøg og top af mahogni, udtræk og to tillægsplader, skråtstillede messingsprosser og messingsko. Udført hos Nordiska Kompaniet, Sverige. H. 74. L. 146. B. 80. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre hak og finérafslag.
Vurdering