1927/​32

Hængevitrine af bemalet og guldstafferet træ, svungen top, front med sprosset vitrinelåge. Barokform. 19.-20. årh. H. 83. B. 63. D. 29.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Aflåst. Manglende nøgle.

Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK