1927/32
Hængevitrine af bemalet og guldstafferet træ, svungen top, front med sprosset vitrinelåge. Barokform. 19.-20. årh. H. 83. B. 63. D. 29.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Aflåst. Manglende nøgle.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019
Vurdering
Hammerslag