2444/​866

Johannes Hansen (f. København 1903, d. Fårevejle 1995)

Figur. Usign. Udført hos Knabstrup. Uglaseret stentøj. H. 50.

Almindelig patina. Herunder ridser, mærker, misfarvninger og smuds.

I Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

18 bud

276669 1.900 DKK
1062807 1.850 DKK
296282 (Autobud) 1.800 DKK
1062807 1.800 DKK
296282 (Autobud) 1.750 DKK
931966 1.700 DKK
296282 (Autobud) 1.650 DKK
931966 1.600 DKK
296282 (Autobud) 1.450 DKK
931966 1.400 DKK
296282 (Autobud) 1.350 DKK
931966 1.300 DKK
296282 (Autobud) 1.250 DKK
931966 1.200 DKK
296282 (Autobud) 1.150 DKK
931966 1.100 DKK
296282 1.050 DKK
895357 1.000 DKK