2049/562
Ib Andersen (f. Frederiksberg 1907, d. Hillerød 1969)
“Politiken”. Sign. i trykket Ib Andersen 65. Todelt litografisk plakat. Trykt hos Henrik Sandbergs Stentrykkeri, København. Samlet Bladstørrelse 174×62. Uindrammet.
Mindre håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag