1946/769
Mette Kornbeck (f. Odense 1914, d. 2010)
Fiskerleje. Sign. MK samt på bagsiden Mettte Kornbeck. Olie på lærred. 69×100.
Mindre trykmærke. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud