2016/645
Henrik Have (f. Gladsaxe 1946, d. Hvide Sande 2014)
“U. T.”. Sign. Have '09. Akryl på masonit. 125×125.
Proveniens: Galerie Asbæk, København. Erhvervet her af nuværende ejer i 2010.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag