2118/​816

Dansk snedkermester

Skammel med stel af patineret eg, betrukket i sæde med grønt uld. 1930–40'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Ben med afslag.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK