2118/816
Dansk snedkermester
Skammel med stel af patineret eg, betrukket i sæde med grønt uld. 1930–40'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Ben med afslag.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag