2116/143
Russisk Kristus Pantokrator ikon, Tempera på træpanel monteret punslet og drevet messing oklad. Ca. 1900. 22,5×18.
Mindre krakeleringer. Oklad med ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag