1625/1307
Håndtaske af sort/brunt tekstil med logo, to læderhanke samt lædersnøre og læderbesætninger af mørkebrun læder, forgyldte beslag, et rum, en ydre lynlåslomme, en indvendig lynlåslomme og med brunt for. Måler ca. 28×20×12 cm.
Original dustbag medfølger.
Fremstår med mindre tegn på brugsslitage ved læderkant og på stoffet på taskens bagside og underdel. Ellers i flot stand.
Smykker, 22. juni 2016
Vurdering
Hammerslag