Erik Dahlbergh (f. Stockholm 1625, d. sst. 1703)
“Repræsentatio Accubitus Regnum Succiæ Daniæq Fridericiburgid”. Forhandlinger og møde mellem Frederik d. III og Karl X Gustav på Frederiksborg Slot 3. marts 1658. Tryksign. Dahlbergh. Kobberstik. Lysmål 32×40.
Undersøgt i ramme. Beskåret. Fugtskjolder. Papiret er gulnet. Enkelte revner i papiret.
Ældre malerier og møbler, 22. april 2019