2039/22
Pietro Antonio Rotari, stil, 18. årh.
Portræt af en ung kvinde i blå dragt. Usigneret. Olie på lærred. 53×42,5.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag