Foto endnu ikke klar
887/​824

Et par kinesiske tripod røgelseskar af hvid og brunlig jade udskårede med Chilong, taoistiske masker og arkaisk design. Vægt 2350 gr. H. 16 cm. (2)

Prins Henrik: Jadekunst, 29. august 2019

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK
6.000 DKK
5.500 DKK
5.000 DKK
4.500 DKK
4.000 DKK
3.500 DKK
3.000 DKK