2137/220
12 middagsknive med skafter af porcelæn, prydet med forgyldt staffering. Skaftlængde 9 cm. B&G, 19. årh.s slutning. (12)
Tre knives skafter fremstår med revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. september 2021
Vurdering
Hammerslag