2016/15
To anefigurer samt stor kop af udskåret og patineret træ, én behængt med perler, én med hvid kaolin. H. 49–55 cm. (3)
Tidligere prins Henriks Samling, henholdsvis lot 892/1014 og 2006/9008.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud