1831/847
Dansk møbeldesign
Cirkulært udtræksbord af palisander med to tillægsplader. H. 71,5. Diam 124. L. 224. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag