2034/188
Dansk kongekrone af udskåret og bemalet træ, fragment. 19. årh. H. 19 cm. L. 29 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle afslag og revner, en gennemgående.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud