Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“L'oiseau exotique”. Sign. Corneille 2005; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 40×30.
Proveniens: Galleri Moderne, Silkeborg (stempel på blændrammen). Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020