1307/156
Ubekendt maler, 19. årh.
Landskab med en båd på en flod samt landskab med huse og et pakæsel. Usignerede. Olie på papir monteret på pap. 17,5×26 og 14×18,5. (2)
Behov for rensning. Mindre afskalninger. Mindre hul.
Ældre malerier og antikviteter, 11. februar 2013
Vurdering
Hammerslag