2424/​771

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“GE 72”. Otte savbukkestole af bøg. Sæder betrukket med blåt uld. Formgivet i 1976. Udført og mærket hos Getama. (8)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Seks stole med små huller på bagstaf. Pletter og mindre huller på sæder.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
4.000 DKK