Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Sejlende figurer”. Sign. chp 1978, Gstaad; sign. og dateret med titel på bagsiden. Akvarel på papir. Bladstørrelse 56×76.
Seller informs: løsnet sig fra bagpapir i rammen men ellers uden fejl
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021