2439/75
Kop og underkop af porcelæn, dekoreret i bleu royal glasur med forgyldt staffering, koppen med prospekt af Frederiksborg Slot i farver. Den kongelige Porcelainsfabrik, 19. årh.s første halvdel.
En lille brændingsfejl/prik på underkoppen.
Vurdering