2139/195
A. Mackeprang (f. Langesø ved Odense 1833, d. Frederiksberg 1911)
Kystparti fra Bornholm. Sign. monogram. Olie på lærred. 35×53.
Enkelte minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag