2049/7048
Et sæt tvillingefigurer Ere Ibeji, udskåret træ, perler. Yoruba, Nigeria. H. 26,5. (2)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud