736/​550

Poul S. Christiansen (f. Hundevad 1855, d. København 1933)

Sydeuropæisk bjerglandskab med hyrde i forgrunden.Olie på lærred. Sign. monogram 1905. 100×126.

Konkret kunst og klassisk modernisme, 6. oktober 2004

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK