736/550
Poul S. Christiansen (f. Hundevad 1855, d. København 1933)
Sydeuropæisk bjerglandskab med hyrde i forgrunden.Olie på lærred. Sign. monogram 1905. 100×126.
Konkret kunst og klassisk modernisme, 6. oktober 2004
Vurdering
Hammerslag