1950/127
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Parti fra en landsby. Sign. Ole Ring 1942. Olie på træ. 33×54.
Sidder løst i rammen. Mærker fra rammen.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud