2144/717
Arabia, Finland
Et par vaser af porcelæn dekoreret med rødviolet, marmoreret lustreglasur. Udført og stemplet hos Arabia, Made in Finland, 135. H. 37,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag