2413/256
Rokokoform vægbouqetiere af fajance, dekoreret i farver med blomster og insekter, rokokoornamentik i relief, manganfarvet. Gennembrudt top. 19/20. årh. H. 12,5 cm L. 22 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag lang kanter, revner ved gennembrydninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag