2032/330
Dansk maler, 19. årh.
Opstilling med roser, snerler, passionsblomst og frugter i kurv. Sign. Helene Hoffmann. Bly på papir. Lysmål 32×38,5.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud