1950/​106

Ubekendt maler, 18. årh.

Interiørs med piberygende mænd. Usignerede. Olie på træ. 12,5×10. (2)

Mindre aldersslitage. Behov for rensning. Enkelte overfladeridser.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag