2124/971
Jugend-stil
Vase af hvidt, grønt og orangefarvet glas med bølgende overkant. Indvendigt samt fodstykke med iriseret overflade. Usigneret. H. 31. Diam. øverst 14.
Nogle minimale overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
32 bud