2426/​880

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

To bogkasser af massiv Oregon Pine. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Afslag på en bogkasse. Borehuller på en bogkasse.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

9.500 DKK

21 bud

880732 9.500 DKK
1000089 9.000 DKK
880732 8.500 DKK
1000089 (Autobud) 8.000 DKK
880732 8.000 DKK
1000089 (Autobud) 7.500 DKK
880732 7.000 DKK
1000089 6.500 DKK
880732 6.000 DKK
867506 5.500 DKK
880732 5.000 DKK
867506 4.800 DKK
860352 4.600 DKK
867506 4.400 DKK
860352 4.200 DKK
802148 (Autobud) 4.000 DKK
860352 3.800 DKK
802148 (Autobud) 3.600 DKK
860352 3.400 DKK
802148 3.200 DKK
1027893 3.000 DKK