2119/198
Walter Schwartz (f. Frederiksberg 1889, d. 1958)
En sovende kvinde. Sign. W. Schwartz Skagen 1922. Olie på lærred. 55,5×45.
Svage mærker efter blændrammen synlige på forsiden. Behov for overfladerensning. Mindre overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud