2416/​1167

Et par ørestikker af 14 kt. guld prydet med klare smykkesten og aftagelige perlevedhæng, et par diamant- og rubinørestikker af 14 kt. guld prydet med brillantslebet diamant og facetslebet rubin, et par ørestikker af 14 kt. guld samt et par af 18 kt. guld, rosaguld og hvidguld. Samlet vægt ca. 15 g. (8)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. To ørestikker mangler lås.

Smykker og Fashion, 17. april 2024

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK