2416/1167
Et par ørestikker af 14 kt. guld prydet med klare smykkesten og aftagelige perlevedhæng, et par diamant- og rubinørestikker af 14 kt. guld prydet med brillantslebet diamant og facetslebet rubin, et par ørestikker af 14 kt. guld samt et par af 18 kt. guld, rosaguld og hvidguld. Samlet vægt ca. 15 g. (8)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. To ørestikker mangler lås.
Smykker og Fashion, 17. april 2024
Vurdering
Hammerslag