12038/75
Emil Krause (f. København 1871, d. Farum 1945)
Emil Krause: En fiskerkone fra Skovshoved. Sign. E.K. Olie på lærred monteret på træ. 77×63.
Mindre krakeleringer og enkelte mindre ridser og minimale afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag