2010/774
Ib Fabiansen (f. 1928, d. 2009)
“Tema IV”. To pendler med lameller af fyr og inderskærme af hvid akryl. Udført hos Fog & Mørup. H. 29–35. (2)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Den ene med let løs inderskærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 3. marts 2020
Vurdering
Hammerslag