1417/1653
Søjleur af palisaner, indagt med lyst træ og forgyldt messing blek, skive af hvid emalje, regulator pendul. 19. årh. H. 51. B. 24. D. 14.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og optræksnøgle medfølger.
Varia, 24. april 2014
Vurdering
Hammerslag