12108/242
Dansk almue brudekiste af bemalet fyrretræ, dekoreret med initialer og årstal 1833. H. 68. L. 142. D. 62.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Lås original og velfungerende.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021
Vurdering
Hammerslag