12108/​242

Dansk almue brudekiste af bemalet fyrretræ, dekoreret med initialer og årstal 1833. H. 68. L. 142. D. 62.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Lås original og velfungerende.

Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021

Vur­dering

1.000–2.000 DKK

Hammerslag