2043/374
Et par bordlamper af messing, prydet med knælende thailansk tempeltjenerinde, firsidet skærm af mørkebrunt stof. 20. årh. H. inklusiv skærm 47. (2)
Dele af kantbånd på skærme gået op. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud